az en
İctimaiyyət / Məşqçilər

Məşqçilər

AFFA təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Respublikası ərazisində UEFA nın B, A və Pro, həmçinin AFFA-nın C kateqoriyalı məşqçi kursları keçirilir. AFFA-nın C məşqçi kursları ilk dəfə 2006-cı ildə təşkil olunub. UEFA-nın B kursu ilk dəfə 2005-ci, UEFA-nın A kursu isə 2007-ci ildə keçirilib. UEFA-nın Pro kursu ilk dəfə 2011-ci ildən etibarən təşkil olunmağa başlanıb. 2010-cu ildən başlayaraq il ərzində 1 dəfə UEFA-nın A kursu, 2 dəfə UEFA-nın B kursu, 5-7 dəfə isə AFFA-nın C kateqoriyalı kursları keçirilir.
Məşqçi kursuna qatıl
Pro kateqoriyası A Kateqoriyası B Kateqoriyası C Kateqoriyası
#
Adı / Soyadı
Kateqoriya
Verilmə tarixi
Bitmə tarixi
1
Təbriz Həsənov
UEFA Pro
13.04.2015
13.04.2018
2
Yaşar Vahabzadə
UEFA Pro
13.04.2015
13.04.2018
3
Şahin Diniyev
UEFA Pro
13.04.2015
13.04.2018
4
Cüneyt Biçer
UEFA Pro
13.04.2012
13.04.2015
5
Arif Əsədov
UEFA Pro
13.04.2015
13.04.2018
6
Qurban Qurbanov
UEFA Pro
13.04.2015
13.04.2018
7
Yüksel Kepoğlu
UEFA Pro
13.04.2012
13.04.2015
8
Nazim Süleymanov
UEFA Pro
13.04.2015
13.04.2018
9
Babek Alxasov
UEFA Pro
13.04.2015
13.04.2018
10
Ramiz Məmmədov
UEFA Pro
24.12.2010
31.12.2013
11
Elxan Abdullayev
UEFA Pro
31.12.2016
31.12.2019
12
Yunis Hüseynov
UEFA Pro
24.12.2010
31.12.2013
13
Adil Şükürov
UEFA Pro
08.05.2015
08.05.2018
14
Fatih Kavlak
UEFA Pro
08.05.2015
08.05.2018
15
Daryl Willard
UEFA Pro
08.05.2015
08.05.2018
16
Murat Yoldas
UEFA Pro
08.05.2015
08.05.2018
17
Ibrahimov Etibar
UEFA Pro
08.05.2015
08.05.2018
18
Aslan Kərimov
UEFA Pro
08.05.2015
08.05.2018
19
Novruz Əzimov
UEFA Pro
08.05.2015
08.05.2018
20
Tərlan Əhmədov
UEFA Pro
08.05.2015
08.05.2018
21
Bəhman Həsənov
UEFA Pro
08.05.2015
08.05.2018
22
Azer Bağırov
UEFA Pro
08.05.2015
08.05.2018
23
Vəli Qasımov
UEFA Pro
31.12.2015
31.12.2018

Mübariz Orucov

Orucov Mübariz Mənsur oğlu  27 aprel 1974-ci ildə Sumqayıt  şəhərində anadan olmuşdur.
 
1991-1995-ci illərdə Azərbaycan Dövlət Bədən tərbiyəsi və İdman Akademiyasında  təhsil almışdır.
 
1984-1989-ci illərdə Sumqayıt Futbol Akademiyasında futbolçu kimi yetişmişdir.
 
Peşəkar futbolçu karyerası:
1990-1996-cı illərdə Xəzər Sumqayıtda,
1997-1998-ci illərdə Viləş Masallıda ,
1999-2001-ci illərdə Şəmkir  PFK-da ,
2001-2006-cı illərdə Qarabağ FK-da ,
2006-2008-ci illərdə Karvan FK-da Premyer liqada peşəkar futbolçu kimi iştirak etmişdir.
 
Nəaliyyətlər:
1991-ci ildə SSRİ Birinciliyinin Azərbaycan zonasında Azərbaycan çempionu olmuşdur.
1992-ci ildə Milli çempionatda Xəzər Sumqayıt FK-da gümüş mükafatçısı olmuşdur. 
1993-cü ildə Milli çempionatda Xəzər Sumqayıt FK-da gümüş mükafatçısı olmuşdur. 
1998-ci ildə Viləş Masallıda bürünc medal mükafatçısı olmuşdur.
1999-2000-ci illərdə Şəmkir FK-da Azərbaycan çempionu olmuşdur.
2000-2001-ci illərdə Şəmkir FK-da Azərbaycan çempionu olmuşdur.
2003-2004-cü illdə Qarabağ FK-da bürünc medal mükafatçısı olmuşdur.
2005-2006-cı ildə Qarabağ FK-da Azərbaycan kubokunun qalibi olmuşdur.
 
Məşqi karyerası:
2008-ci ildə Qarabağ FK-da İdman Direktoru vəzifəsində  məşqçilik fəaliyyətinə başlamışdır.
2009-2010-cu illərdə Qarabağ FK-da U15 komandasının baş məşqçi,
2011-2012-cu illərdə Qarabağ FK-da U17 komandasında baş məşqçi,
2012-2015-ci illərdə Sumqayıt FK-da Premyer liqada köməkçi məşqçi.
2015-2016-ci illərə 17 yaşadək oğlanlardan ibarət milli yığma komandada məşqçi köməkçisi,
 
Nəaliyyətlər:
2009-2010-cu illərdə Qarabağ FK-da Kapital Bank U-15 Liqasının çempionu
2001-2012-ci illərdə Qarabağ FK-da Azərcell U-17 liqasının gümüş mükafatçısı.
2009-cu ildə “C” və UEFA-nın “B” kateqoriyalı məşqçi lisenziyasına yiyələnmişdir.
 
 
 
Baş Sponsor 
Proyekt Partnyorları